Fiber Optik Firmaları | Elektro-X Fiber Optik ve Network Çözümleri

Fiber Optik Firmaları

Fiber Optik Firmaları-Elektro-x Fiber Optik ve network çözümleri Fiber optik üreticileri, cam veya plastiği şeffaf bir fiber içerisine, insan saçından biraz daha kalın bir çapta çekerler. Standart optik fiberler iki aşamalı bir işlemde yapılır. İlk önce, dikkatlice kontrol edilen bir kırılma indisi profiline sahip, geniş çaplı bir “preform” yapılır. Düşük kırılma indisi, malzemenin çok az ışıkla hiç kaybedilmediği anlamına gelir ve bu da yüksek iletim kalitesi sağlar. İkincisi, uzun, ince fiber optik oluşturmak için preform “çekilir” Fiber çekildikten veya çekildikten sonra kırılma endeksini arttırmak için kaplanabilir. Bu şirketlerin birçoğu diğer endüstriler için malzeme üretmektedir, bu nedenle fiber optik, ürettikleri birçok üründen sadece biridir. Üretimin çoğu, telekomünikasyon ve ekonomik büyüme için en hızlı büyüyen bölge olduğu için Çin’de yoğunlaşmıştır.

Fiber Optik Firmaları ise Şunlardır?

Dünyada en önemli ilk on sırada bulunan Fiber Optik üreten firmalar şunlardır?

• Fiber optik kablonun bir numaralı tedarikçi Corning, ABD’de, New York’ta. 40 yıl önce düşük kayıplı optik elyafı icat ettiğinden beri bu alanda lider olmuştur. Pazar payının %16,3’üyle sektöre öncülük etmeye devam ediyor.

• YOFC ikinci üst fiber optik kablo tedarikçisidir. 1992’den beri fiber optik preform, fiber optik ve optik kablo üretmektedir.

• Furukawa Electric, pazar payının %11,1 ile üçüncü sırayı aldı. Furukuwa, fiber optik kablo da dahil olmak üzere madencilik ekipmanları ve ileri malzemeler üretmektedir.

• 4 konumunda HTGD, Hengton Optic-Electric Co., Ltc. Denizaltı, lokomotif ve enerji uygulamaları için çok çeşitli endüstriyel optik kablo ürünleri sunmaktadır.

• FiberHome, dünyanın beşinci en büyük fiber optik kablo tedarikçisidir. 1974 yılında kurulmuş, devlete ait bir şirkettir. Fiber optik preform, optik fiber ve kablo üretmekte ve ürünlerini kurmak için mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

• 6. pozisyonda 1987 yılında kurulan Futong’dur. İlk 500 özel Çin işletmesi arasında yer aldı. Dünyada 30 internet fabrikası ve toplam 12.200 çalışanı bulunan, dünyanın önde gelen internet malzemeleri tedarikçisi ve Çin’de optik fiber ve kablo endüstrisinde liderdir. Başlıca ürünleri optik fiber preform, optik fiber, optik kablo ve genişbant erişim ekipmanı ve yüksek sıcaklık süper iletken kablo gibi son kullanımlı fiber optik ürünlerdir.

• 7. pozisyondaki Prysmian, dünya çapında enerji ve telekomünikasyon şirketlerine kablo sağlayan bir şirkettir. Prysmian, Draka ve General Cable bir birliğidir.

• Sekizinci sırada, telekomünikasyon için fiber optiğin yanı sıra, otomotiv üretiminde ve kauçuk ve çelik gibi enerji endüstrisinde kullanılan ileri malzemeler üreten Sumitomo Elektrik bulunmaktadır.

• ZTT, 1992 yılında kurulan dokuzuncu en büyük fiber optik kablo tedarikçisidir. Şanghay Menkul Kıymetler Borsası'nda halka açıktır ve yaklaşık 100 serisi ve 1.000'den fazla çeşit fiber optik haberleşme ve enerji iletim ürünü üretmektedir.

• Onuncu sırada güç ve telekomünikasyon endüstrisine, elektronik ve otomotiv üreticilerine malzeme sağlayan ve aynı zamanda Japonya’daki emlakları yöneten Fujikura yer almaktadır. Toplam 2017 geliri 6.720 milyon dolar oldu.