Fiber Optik Pigtail | Elektro-X Fiber Optik ve Network Çözümleri

Fiber Optik Pigtail

Fiber Optik Pigtail-Elektro-x Fiber Optik ve network çözümleri Bir fiber örgüsü, bir ucunda önceden tanımlanmış bir optik konektöre ve diğer ucunda açıkta kalan bir uzunluğa sahip olan tek, kısa, önceden sıkı tamponlanmış bir fiber optiktir.

Pigtailin ucu sıyrılır ve füzyon çok elyaflı bir gövdenin tek bir elyafına eklenir. Pigtaillerin bagajdaki onu bir elyafa eklenmesi, çok ekipmanlı kabloyu, oğlu donanıma bağlamak için donanım elyaflarına keser.

Pigtailler dişi veya erkek konnektörlere sahip olabilir. Dişi konnektörler, uç noktalara ya da yama lifleriyle diğer lif serilerine bağlanmalarını sağlayabilmek için tek lifli çözeltiler mevcut olabilir, orada çiftler halinde bir yama paneline monte edilebilir. Alternatif olarak erkek konektörleri ve optik alıcı-vericiye takılabilirler.

Fanout kiti (koparma kiti)

Bir ikiye bölme seti kablodan lifin kırılgan sıkı tamponlu telleri korumak için tasarlanmış boş ceketler bir kümesidir. Bu tek tek liflerin ekleme olmadan sonlandırıldı ve böyle bir gibi bir koruyucu muhafaza gerek kalmadan sağlar splicebox. Bu normalde fiber dağıtım kablosuyla veya bazen gevşek tamponlu veya şerit kabloyla bir seçenektir, çünkü bu tür kablolar kalıcı bir sonlandırma için tasarlanmış birden fazla tel içerir. Şerit düz uçlu pigtailler şunları içerir: Şerit kablo, Fanout kiti, Düz boru ve Konektörler.

Mukavemet elemanı olarak Aramid ipliğini içerenler de dahil olmak üzere fermuarlı kordonlu ceketler, doğrudan optik yapıya bağlanan tam bir tek fiber kablo setini ayarlamak için de bir tampon kablodan yukarıda olduğundan emin olun. konnektörleri. Plastik bir çizme normal olarak gerilmeyi azaltma ve nemden koruma için kullanılır. Bir koparma kitinin kullanımı, pigtaillerin eklenmesi olmadan konektörleri almak için çok fiber tampon tüpleri içeren bir fiber-optik kablonun kullanılmasını sağlamaktadır.

Fiber Optik Pigtail Nedir ve Nasıl Eklenir?

Gelen fiber optik kablo montajı, kablo sistemine bağlıdırlar nasıl ağının başarısı için hayati önem taşımaktadır. Doğru yapıldığında, optik sinyaller düşük zayıflama ve çok az geri dönüş kaybıyla bağlantıdan geçer. Fiber optik pigtail, tek modlu uygulamaların %99’unda kullanılan optik fiber birleştirmenin en uygun yolunu sunar. Bu gönderide, pigtail konnektör tipleri, fiber pigtail sınıflandırmaları ve fiber pigtail ekleme yöntemleri de dahil olmak üzere bazı temel fiber optik pigtail bilgisi bulunmaktadır.

Fiber pigtailler dişi veya erkek konnektörlere sahiptir. Dişi konnektörler yama paneline monte edilebilir. Ayrıca, doğrudan optik alıcı-vericiye takılan erkek konektörlere sahiptir.

Fiber Optik Pigtail Ekleme: Kolay ve Hızlı Fiber Sonlandırma

Fiber pigtail kalitesi tipik olarak yüksektir, çünkü konektörlü uç fabrikada takılır ve bu da onu alan sonlandırmalı kablolardan daha doğru yapar. Optik fiberlere füzyon veya mekanik ekleme ile tutturulabilir. Bir füzyon ekleyiciye erişim göz önüne alındığında, pigtaili kabloya bir dakika veya daha kısa sürede ekleyebilir, böylece ek yeri hızlandırabilir ve alan sonlandırması için harcanan zamandan ve maliyetten tasarruf edersiniz. Mekanik fiber optik pigtail ekleme için kesin olarak fiber optik pigtail ve fiber patch kordonu bir arada tutarken, eklem geçici veya kalıcı olabilir, böylece ışığın bir fiberden diğerine geçmesi sağlanır.